Zadbaj o swojąfigurę oraz piękno
Kategorie

Oferta zajęć

Aktywny Senior

Ćwiczenia o łagodnym charakterze z elementami ćwiczeń przeciwko osteoporozie. Przeznaczony jest dla osób w średnim wieku oraz tych, którzy do tej pory nie ćwiczyli lub byli mało aktywni sportowo. Podczas ćwiczeń wykorzystujemy różne przybory mające na celu wzmocnienie kości, których gęstość z wiekiem maleje, przez co stają się podatne na złamania i urazy. Ćwiczenia fizyczne w wieku starszym skutecznie przeciwdziałają procesom starzenia się, wzmacniają siłę mięśni oraz poprawiają gibkość, równowagę i koordynację ruchów.

Aqua Aerobik

Bezpieczna dla kręgosłupa forma rekreacji. W trakcie zajęć wykorzystuje się elementy aerobiku do ćwiczeń w basenie, a ze względu na opór wody ćwiczenia są bardziej efektywne.

Jest to doskonała zabawa, połączona z pracą nad ciałem i kondycją.

Dla wszystkich, również osób z problemami kostno-stawowymi.

Ball&Shape

Zajęcia wzmacniające z wykorzystaniem dużych, średnich lub małych piłek. Zajęcia ujędrniają mięśnie całego ciała wspomagając rzeźbienie pięknej sylwetki. Ćwiczenia z piłką zapewniają ciału nowe, odmienne bodźce, nowe wyzwania. Dlatego zajęcia te są wskazane dla wszystkich osób, które chcą urozmaicić swój trening by wciąż robić postępy i widzieć kolejne efekty. Pozycje siedzące na piłce pozwalają odciążyć stawy skokowe.

Joga

W jodze ciało jest używane jako narzędzie do poszerzania świadomości i wyciszania umysłu. Metoda opracowana przez B.K.S Iyengara wyróżnia się wyjątkową precyzją. Każda część ciała wykonuje ściśle określoną pracę. Nie ma tu miejsca na dowolność.

Praktyka polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas. Ćwiczący stale docierają do granic swoich możliwości i przechodząc je osiągają postępy i terapeutyczne efekty. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków. Umożliwiają one doświadczanie dobroczynnego działania asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu. Każda sesja kończy się pozycjami relaksacyjnymi.

 Brzuch, Uda, Pośladki

Są to zajęcia, które pozwalają spalić tkankę tłuszczową w problematycznych dla kobiet strefach, a także wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę bez ryzyka nadmiernego rozrostu masy mięśniowej. Zajęcia ujędrniające i wzmacniające dolne partie mięśniowe: brzucha, pleców, pośladków i ud. Zajęcia ukierunkowane na modelowanie i wzmacnianie.

Dla wszystkich.

Płaski brzuch

Zajęcia przeznaczone dla osób, którym szczególnie zależy na wyrzeźbieniu mięśni brzucha i talii. Pierwsza część zajęć to układ choreograficzny (rozgrzewka), druga część poświęcona jest specjalistycznemu treningowi ukierunkowanemu na wzmocnienie i ukształtowanie mięśni brzucha. Trening gwarantuje zmniejszenie obwodu talii.

Dla wszystkich.

Step&Shape

Trening z wykorzystaniem stepu. Wykonywane choreografie wpływają na poprawę pamięci ruchowej i koordynacji. Zajęcia są przeplatane ćwiczeniami wzmacniającymi nogi, brzuch a także ramiona. Doskonała zabawa i intensywna praca całego ciała.

Dla osób, które postawiły już pierwsze kroki na sali fitness.

Stop Cellulit

Są to zajęcia stworzone dla Ciebie, jeśli borykasz się z problemem cellulitu i nadprogramowych kilogramów. Na zajęciach STOP CELLULIT możesz się go pozbyć poprzez trening interwałowy, czyli przeplatania ćwiczeń wzmacniających i spalających.

Stretching

Napięcie, rozluźnienie i rozciąganie mięśni. Trening zwiększający ruchomość stawów, poprawiający elastyczność mięśni, eliminujący napięcia. Powinien być i jest niezbędnym dodatkiem po każdym intensywnego treningu.

Trwa od 5 do 10 min.

Zdrowy kręgosłup

Jak ważny jest zdrowy kręgosłup każdy z nas się przekonał, kiedy nasz największy stabilizator odmówi nam posłuszeństwa. Dlatego zapraszamy na zajęcia zdrowy kręgosłup mające charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa.

 

Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Zajęcia zdrowy kręgosłup wykorzystują różnoraki sprzęt i nie tylko.

Ćwiczenia wzmacniają głębokie partie mięśniowe.

Zalety zajęć:

  • pomagają wyrobić prawidłową postawę
  • zmniejszają skutki przeciążeń narządu ruchu
  • uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie
  • poprawiają stabilizację kręgosłupa oraz stawów obwodowych

Trening funkcjonalny

Jest to jeden z najbardziej efektownych treningów spalający tkankę tłuszczową i jednocześnie wzmacniający wydolność serca i wytrzymałość organizmu. Masz zadyszkę biegnąc na autobus i jednocześnie marzysz o zgubieniu kilku kilogramów? To zajęcia dla Ciebie !  Połączenie ćwiczeń z dnia codziennego,  ujędrniają i modelują całe ciało.

Indoor cycling

Jest to trening grupowy na rowerach stacjonarnych pod okiem instruktora. Dzięki energetyzującej muzyce i jeździe na rowerze w grupie zajęcia są ciekawe i pozwalają spalić zbędną tkankę tłuszczową. Jest to zupełnie inny rodzaj zajęć niż tradycyjny fitness. Indoor cycling nie wymaga wyczucia rytmu, powtarzania skomplikowanych kroków. Jest to trening bezpieczny, w którym ryzyko kontuzji ograniczone jest do minimum, w dodatku nie obciąża stawów. Trening poprawia kondycję, wytrzymałość oraz jest niezwykle przyjemny !

Trampoliny

Trening składa się z kilku stałych części: rozgrzewka,cardio,wzmacnianie i rozciąganie. Trening na trampolinie zmusza do szybkich, cyklicznych skurczów. Przede wszystkim wzmacnia mięśnie, poprawia pracę układu sercowo- naczyniowego i stymuluje procesy trawienne. Ale równierz poprawia wydalanie toksyn z organizmu oraz poprawia pracę układu kostno-stawowego i koordynację ruchową. Na tych zajęciach wykonując odpowiednie ćwiczenia podczas skoków można stracić 1000 kcal, czyli zmniejszyć masę ciała. Duży plus jest zdrowotny tych zajęć, a mianowicie nie obciąża stawów, ani kręgłosupa.

Salsation

Salsation to zajęcia taneczno-fitnessowe, które umożliwiają kształtowanie sylwetki , a jednocześnie poprawiają kondycję psychiczną. Istotą treningu jest wykonywanie ruchów odpowiadających różnym stylom tanecznym tak, aby przekazać treść danego utworu muzycznegoi towarzyszące mu emocje. Jest to forma aktywności dla każdego, stanowi zestawienie elementów treningu funkcjonalnego i takich energetycznych stylów tanecznych jak na przykład salsa, samba, czy flamenco.

Tabata

Interwałowy trening metaboliczny , w równomierny sposób angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Dzięki temu podkręca metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Tabata to ćwiczenia składające się na trening  o niezwykłej intensywności , który wykonuje się przy obciażeniu własnego ciała. Celem treningu jest poprawa wydolności anaerobowej jak i aerobowej, a co za tym idzie - zwiekszenie wydolności i wytrzymałości organizmu. W wyniku tego także spalanie tkanki tłuszczowej .

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna ma na celu skorygowanie wad postawy za pomocą ćwiczeń, czyli jest to profilaktyka i korekta zaburzeń statystyki ciała i schorzeń kostnostawowych, zwiększenie wytrzymałości organizmu, siły mięśni oraz kształtowanie i utrwalanie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy.

Terapia manualna

Terapia manualna jest najbardziej efektywną metodą rehabilitacji, która pozytywnie wpływa na poprawę ruchomości w stawach i na zmniejszenie, a nawet zniwelowanie dolegliwości bólowych. Polega ona na ucisku odpowiednich punktów na ciele, w celu przywrócenia równowagi mięśniowej.

 

Copyright © 2020 STUDIO ZDROWIA "Fit7". All rights reserved
ul. Leśmiana 1, 95-100 Zgierz
Projekt i realizacja: SINTE