Zadbaj o swojezdrowie oraz figurę
Kategorie

Zajęcia indywidualne

Trening personalny

Trening personalny jest przeznaczony dla każdego.

Skupiając się na Państwa oczekiwaniach pozwala tworzyć indywidualne, „szyte na miarę” rozwiązania. Dzięki nim można wyznaczyć najskuteczniejszą drogę do osiągnięcia pożądanych efektów treningowych, a tu zaliczyć można modelowanie idealnej sylwetki, poprawę kondycji, profilaktykę zdrowotną czy poprawę wyników sportowych. Dodatkowo, idealnie dopasowany plan treningowy pozwala czerpać dużo radości i zabawy z podejmowanej aktywności fizycznej, uczy świadomości ciała oraz dodaje energii życiowej i redukuje efekty codziennego stresu.

Jak wygląda trening personalny?

Trener przeprowadza treningi z Klientem czuwając nad poprawnością i skutecznością wykonywanych ćwiczeń. Przed każdym spotkaniem z Klientem trener rozpisuje plan treningowy w taki sposób, aby ćwiczący uniknął monotonii. Trener dba też o to żeby Klient przez cały czas był zmotywowany i pełen zapału do osiągnięcia swojej wymarzonej formy i wyglądu.

Czego możesz oczekiwać od trenera personalnego ?

  • trener osobisty dostosowuje plan treningu do Twoich konkretnych potrzeb i możliwości, zaproponuje on optymalny plan treningowy i dietetyczny.
  • trener osobisty przygotowuje plan treningowy w taki sposób, aby nie wkradła się w niego monotonia i nuda
  • trener czuwa nad prawidłową techniką i skutecznością wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń, w razie potrzeby eliminuje błędy
  • trener odpowiada na Twoje pytania dotyczące ćwiczeń, odżywiania, spędzania czasu w sposób aktywny
  • trener motywuje do wysiłku, dba o bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń
  • trener pomaga maksymalnie wykorzystać każdą minutę Twojego cennego czasu
  • trener sprawia, że aktywność fizyczna jest przyjemną formą spędzania wolnego czasu
  • Twój trener staje się Twoim przyjacielem

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna, są to  zajęcia indywidualne, ruchowe i obowiązują w niej zasady metodyki wychowania fizycznego, w których ruch został w pewnej mierze podporządkowany celom terapeutycznym. Należy przede wszystkim uświadomić pacjentowi, że ma deficytu i konsekwencje wynikających z wystąpienia  tej wady postawy, wyeliminować kompleksy psychiczne i fizyczne, a przede wszystkim uświadomić rodzicom przyczyny i skutki wystąpienia wady postawy. Podczas zajęć pacjent ma opanować umiejętności skorygowania wady, przez przyswojenie korekcji lokalnych i globalnych, rozciągnięcie grup mięśni przykurczonych oraz wzmocnienie osłabionych. Kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, jej utrwalenie w różnych warunkach  życia codziennego. Do tych ćwiczeń zaliczamy:

  • ćwiczenia oddechowe, elongacja
  • ćwiczenia mięśni grzbietu i pośladków
  • ćwiczenia mięśni brzucha,
  • ćwiczenia korygujące ustawienie obręczy biodrowej i barkowej
  • ćwiczenia antygrawitacyjne,

 

Ćwiczenia indywidualne- na zespoły bólowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Określane są również jako bóle krzyża. Obecnie dolegliwości bólowe kręgosłup, szczególnie w odcinku lędźwiowym stały się epidemią naszych czasów. Charakter bólowy dolegliwości jest często trudny do określenia dla pacjenta. Charakterystycznie występują bóle,  począwszy od tępych, przeszywających, aż takie, które wywołują odczucie lodowatego zimna. Ich  lokalizacja bywa różna. Większość ludzi, nie zdając sobie sprawy z przykrych konsekwencji, codziennie naraża swój kręgosłup na niebezpieczeństwo. Najczęściej schorzenia te są wynikiem braku dbałości o swój kręgosłup. Zespoły bólowe kręgosłupa można określić jako chorobę społeczną i cywilizacyjną, gdyż dotyka ona 80% dorosłych. Dolegliwości bólowe zazwyczaj pojawiają się nagle. Ich początkiem to często, wykonanie gwałtownego wyprostowania się albo zgięcie tułowia lub też dźwignięcie ciężaru, a u innych osób rozwija się powoli, stopniowo zwiększając swoje nasilenie bólowe i występuje szczególnie po długotrwałym staniu, czy siedzeniu. Prawidłowe leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa odcinka lędźwiowego jest kompleksowe. Podstawą jest odpowiednio dobrana kinezyterapia, która w połączeniu z zabiegami fizykoterapeutycznymi i uzupełnionymi o masaż, edukację pacjenta, psychoterapię oraz farmakoterapię daje efekty. Większość autorów podaje, że skuteczność kinezyterapii sięga nawet 90%. Dlatego należy zawsze podjąć ćwiczenia zmniejszające dolegliwości bólowe zanim dojdzie do ewentualnego zabiegu operacyjnego. Ćwiczenia są prowadzone indywidualnie i są  dobierane w sposób indywidualny do obecnego stanu funkcjonalnego pacjenta. Na naszych zajęcia stosujemy:

  • treningi izometryczne
  •  w przypadku przykurczy: odpowiednio dobrane ćwiczenia elongacyjne i rozciągające
  • ćwiczenia oddechowe
  • automobilizacje kręgosłupa, kończyn dolnych w stronę niebolesną
  • ćwiczenia kształtujące nawyk przyjmowania prawidłowej postawy
  • metody specjalne

Ćwiczenia powinny być wykonywane systematyczne i kilka razy dziennie,  mają na celu rozciągniecie przykurczonych struktur, do granicy bólu odczuwanego przez pacjenta. Podczas wykonywania ćwiczeń chory musi być świadomy celowości ćwiczeń, aby wykonywać je w sposób prawidłowy. Pożądanym efektem jest zmniejszenie lub nawet całkowite wykluczenie dolegliwości bólowych oraz objawów czuciowych, drętwienie kończyny dolnej. W przypadku dyskopatii, gdzie okres wygojenia uszkodzonych tkanek określa się na około rok, ważna jest profilaktyka nawrotów dolegliwości. Dla złagodzenia dolegliwości związanych z nawrotem choroby dyskowej zestaw ćwiczeń jest wykonywany w sposób trwały i systematyczny i przede wszystkim powoli.

 

Zajęcia indywidualne dla dzieci z zespołem Aspergera

Zespół Aspergera jest całościowym, nieuleczalnym zaburzeniem rozwojowym, które  należy do spektrum autyzmu. Jakość życia dzieci z zespołem Aspergera można poprawić, dzięki zastosowaniu terapii metodą integracji sensorycznej, która podjęta we wczesnym okresie życia dziecka umożliwia mu całkiem sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie i tworzyć relacje z rówieśnikami.

Nieznana jest liczba przypadków występowania zespołu Aspergera w Polsce. Zespół Aspergera łączy objawy w kilku sferach, takich jak kontakty społeczne, komunikacja, zachowania, zainteresowania i reakcje na różnego rodzaje bodźce, na przykład światło, hałas, smak, zapach czy dotyk. Ponadto dziecko z zespołem Aspergera ma problem w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia, przy braku upośledzenia umysłowego oraz obsesyjne zainteresowania.

Zespół Aspergera jest zaburzeniem znacznie łagodniejszym od autyzmu, przez co zdiagnozowanie go jest dużo bardziej utrudnione i następuje zwykle później niż rozpoznanie w przypadku autyzmu.

Leczenie zespołu Aspergera polega na wielotorowej i wielokierunkowej terapii, która powinna być dopasowana do potrzeb i możliwości indywidualnych dziecka. Jednym z najistotniejszych elementów terapii jest praca nad rozwojem umiejętności społecznych dziecka.

Kolejnym elementem terapii jest praca nad fizycznymi zaburzeniami u dziecka. Prowadzi się terapię w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej. Zajęcia z integracji sensorycznej mają za zadanie wspierać proces analizy i syntezy bodźców. Efektem takiej terapii jest poprawa motoryki i koordynacji ruchowej dziecka. 

 

Copyright © 2020 STUDIO ZDROWIA "Fit7". All rights reserved
ul. Leśmiana 1, 95-100 Zgierz
Projekt i realizacja: SINTE